13 Maj 2021

Sport

Juventusi kërkon Behramin

Napoli, 1 maj - Sipas, tuttojuve.com, Juventusi është i interesuar për mesfushorin kosovar të West Hamit, Valon Behrami. Gjiganti italian e ka caktuar si prioritet transferimin e Behramit për arsye se pozita ku luan ai është pika e dobët e Bianconerëve. Lexo

Juventusi dëbon Camoranesin

Torino, 30 prill - Agjenti i mesfushorit Mauro Camoranesi ka zbuluar se Juventusi më nuk do të llogaritë në shërbimet e klientit të tij. Në takimin e... Lexo

Agnelli president i ri i Juventusit

Torino, 30 prill - Pronari i Juventusit, John Elkann, edhe zyrtarisht e ka emëruar Andrea Agnellin si president të ri të Juventusit. Agnelli pritet të punojë përkrah... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 13 Maj 2021

- Me rastin e shënimit të 40 vjetorit të rënies së heronjve, Nebih e Tahir Meha, Komuna e Skenderajt organizon ceremoninë e zbulumit të busteve të heronjve: Emin Latit, Nebih, Tahir e Beqir Meha. (Oborri i Kullës "Tahir Meha' në Prekaz, ora 15:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, dr. Vjosa Osmani - Sadriu pret Presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. (Kabineti i Presidentes, ora 16:00 - Mediat e interesuara për përcjelljen e takimit dhe të konferencës duhet të jenë të pranishme në Presidencë në orën 15:20)