13 Maj 2021

Sport

Laporta të fillojë transferimet

Barcelonë, 11 maj - Sipas Sport, presidenti i Barcelonës, Joan Laporta, ka deklaruar se përkundër asaj se ai do të lirohet nga posti i presidentit përfundimisht më 30 qershor, ai në respektim të statutit të klubit, do të fillojë... Lexo

Ibrahimovic në Juventus

Barcelonë, 9 maj - Sulmuesi i Barcelonës, Zlatan Ibrahimovic, është emri më i ri që po lakohet nëpër mediumet spanjolle dhe italiane për një rikthim... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 13 Maj 2021

- Me rastin e shënimit të 40 vjetorit të rënies së heronjve, Nebih e Tahir Meha, Komuna e Skenderajt organizon ceremoninë e zbulumit të busteve të heronjve: Emin Latit, Nebih, Tahir e Beqir Meha. (Oborri i Kullës "Tahir Meha' në Prekaz, ora 15:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, dr. Vjosa Osmani - Sadriu pret Presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. (Kabineti i Presidentes, ora 16:00 - Mediat e interesuara për përcjelljen e takimit dhe të konferencës duhet të jenë të pranishme në Presidencë në orën 15:20)