13 Maj 2021

Sport

Tasoti zëvendësi i Leonardos në Milan

Milano, 15 maj - Trajneri i Milanit Leonardo nesër ndaj Juventuesit, do të drejtojë për herë të fundit “rosonerët”. Milan sezonin e ardhshëm do të bëj gara në Ligën e Kampionëve, por jo me Leonardon. Sipas medieve italiane,... Lexo

Mancini e do Ibrahimovicin

Manchester, 14 maj - Bosi i Manchester Cityt, Roberto Mancini, dëshiron të ribashkohet me sulmuesin e Barcelonës, Zlatan Ibramovic. Daily Express shkruan se City po planifikon... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 13 Maj 2021

- Me rastin e shënimit të 40 vjetorit të rënies së heronjve, Nebih e Tahir Meha, Komuna e Skenderajt organizon ceremoninë e zbulumit të busteve të heronjve: Emin Latit, Nebih, Tahir e Beqir Meha. (Oborri i Kullës "Tahir Meha' në Prekaz, ora 15:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, dr. Vjosa Osmani - Sadriu pret Presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. (Kabineti i Presidentes, ora 16:00 - Mediat e interesuara për përcjelljen e takimit dhe të konferencës duhet të jenë të pranishme në Presidencë në orën 15:20)