26 Nëntor 2022

Sport

Juventus kërkon Gabriel Jesus

Torino, 27 mars - Gabriel Jesus mund të zëvendësojë Paulo Dybala të Juventus. Sulmuesi 24-vjeçar ishte në vëmendjen e klubit italian edhe Verën e kaluar, por transferimi i tij do të kushtonte të paktën 50 milionë Euro. Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 27 nëntor 2022

- Në shënim të 110-vjetorit të Pavarësisë Shqipërisë do të mbahet mbledhje e përbashkët e Kuvendit të Republikës së Kosovës dhe Kuvendit të Republikës së Shqipërisë. (Kuvendi i Shqipërisë në Tiranë, ora 10:00)

- Me rastin e Ditës së Forcës, Ministria e Mbrojtjes dhe Forca e Sigurisë së Kosovës organizojnë “Ditën e Hapur’’ në të cilën do të marrin pjesë edhe udhëheqësit më të lartë shtetërorë, si dhe përfaqësuesit ushtarakë e diplomatikë të vendeve partnere. (Kazerma “Adem Jashari”, ora 12:00)