13 Maj 2021

Sport

Barcelona dhe Eric Garcia arrijnë marrëveshje

Barcelonë, 11 maj - Barcelona dhe Eric Garcia raportohet se kanë arritur marrëveshje dhe pritet shumë shpejtë të finalizohet. Skuadra katalanase po e rikthen në skuadër mbrojtësin e talentuar që aktualisht është nën pronësi... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 13 Maj 2021

- Me rastin e shënimit të 40 vjetorit të rënies së heronjve, Nebih e Tahir Meha, Komuna e Skenderajt organizon ceremoninë e zbulumit të busteve të heronjve: Emin Latit, Nebih, Tahir e Beqir Meha. (Oborri i Kullës "Tahir Meha' në Prekaz, ora 15:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, dr. Vjosa Osmani - Sadriu pret Presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. (Kabineti i Presidentes, ora 16:00 - Mediat e interesuara për përcjelljen e takimit dhe të konferencës duhet të jenë të pranishme në Presidencë në orën 15:20)