08 Maj 2021

45 milionë funte për merkaton e Arsenalit

Londër, 14 prill - Sipas një raporti të publikuar nga Goal.com, Arsene Wenger mund të bëhet njëri prej menaxherëve me buxhetin më të madh për afatin kalimtar veror, në mënyrë që të përforcojë skuadrën e tij.

Raporti thotë se pas analizave të bëra, të hyrave dhe të dalave, Arsene Wenger do të ketë në dispozicion hiç më pak se 45 milionë funte (50 milionë euro) për të shpenzuar gjatë afatit kalimtar veror.

Këto fonde janë mundësuar nga pronarët në Emirates, sidomos pas eliminimit nga Liga e Kampionëve.

Marouane Chamakh, Mario Balotelli dhe disa lojtarë tjerë të përfolur nëpër tabloidet britanike, janë lojtarët të cilët i do Wenger gjatë afatit kalimtar veror.

Kalendari

Ngjarjet e datës 7 Maj 2021

- Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu me rastin e përvjetorit të aprovimit të Konventës së Stambollit takohet me mbrojtësit e viktimave. (Pallati i Drejtësisë, ora 9:30)

- Lëvizja FOL organizon tryezë diskutimi me ç’rast publikon raportin “Realizimi i Planit të Punës së KPK-së dhe PSh-së për vitin 2020”. (Hotel Sirius, ora 10:00)
    
- Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione shqyrton Propozim-vendimit e Avokatit të Popullit lidhur me zgjedhjen e 5 zëvendësve të Avokatit të Popullit. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N303, ora 10:00)
    
- Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu me rastin e përvjetorit të aprovimit të Konventës së Stambollit viziton Qendrën për Mbrojtjen e Grave dhe Fëmijëve. (Strehimorja, Ulpianë, ora 10:45)
    
- KDI mban konferencë për medie ku do të shpalosën të gjeturat e hulumtimit mbi transparencën e komunave të Kosovës në prokurim publik, për vitin 2020. (Zyret e KDI-së, ora 11:00)
    
- Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu me rastin e përvjetorit të aprovimit të Konventës së Stambollit takohet me Njësitin Kundër Dhunës në Familje-Policia e Kosovës. (Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Kosovës, ora 11:45)
    
- Ambasadori i BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, do ta ndajë çmimin “Evropiani i Vitit 2021”, i cili jepet për të gjashtën herë radhazi nga BE-ja. (Shtëpia e Evropës, ora 13:00)