25 Shtator 2021

Një person tenton të demolojë redaksinë e Botapress-it

Prishtinë, 30 korrik - Në orët e vona të mbrëmjes së 29-30 korrikut një person i panjohur ka tentuar të demolojë derën e redaksisë së gazetës online Botapress.

Kjo ngjarje është inçezuar nga kamera e sigurisë dhe nga pamjet shihet se ky person i afrohet derës së redaksisë, provon ta hap derën por ndalon pasi vëren kamerën e sigurisë që incezonte veprimin e tij.

Rasti është lajmëruar në Policinë e Kosovës njofton Botapress.

Kalendari

Ngjarjet e datës 25 Shtator 2021

- Federata e Pingpongut organizon 3 xhirot e radhës në ligën e juniorëve dhe 1 xhiro në ligen e junioreve ku do te mbahet ndeshja ndërmjet ‘Ahmet Hoxha MK’ vs ‘Lidhja e Prizrenit’. (SHMU Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)

- Kryetari i Komunës dhe njëherësh kandidati për kryetar të Komunës nga Lëvizja Vetëvendosje! në Prizren, Mytaher Haskuka, do të vizitojë fshatin Nashec. (Oborri i shkollës së fshatit Nashec, ora 18:00)