13 Qershor 2021

Konfiskohen 1000 litra alkohol të prodhuara ilegalisht

Gjakovë, 9 qershor - Njësitet e Doganës se Kosovës kanë kryer kontrolla në një lokacion në Gjakovë me dyshime për prezence të pijeve pakoolike të prodhuara ilegalisht dhe që nuk kanë paguar akcizë.

Me këtë rast janë gjetur mbi 1000 Litra Pije Alkoolike të cilat janë konfiskuar.


 

Kalendari

Ngjarjet e datës 13 Qershor 2021 - Klubi Off Road Prizreni organizon ngjitje në Maje tek Liqenet. (Përball Qendrës Sportive ”Sezair Surroi” në Prizren, ora 10:00)
 
 - Me rastin e shënimit të 14 Qershorit, Ditës së Çlirimit të komunës së Rahovecit mbahet finalja në futboll të vogël. (Palestra Sportive“Mizahir Isma”, ora 18:00)