10 Gusht 2022

Hapet kursi dy javor i sigurisë publike me pjesëmarrës nga 12 shtete të botës

Prishtinë, 30 nëntor - Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD) ka noftuar se Akademia Diplomatike në bashkëpunim me Akademinë Kosovare për Siguri Publike, organizon ceremoninë hapëse të kursit dy javor të sigurisë publike me pjesëmarrës nga 12 shtete të botës.

Ceremonia do të hapet sot nga kryeministri i Republikës së Kosovës Albin Kurti.

Të pranishëm do të jenë edhe ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla si dhe zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës Kreshnik Ahmeti. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 10 gusht 2022

- Mbahet mbledhja e Qeverisë së Kosovës. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 10:00) 

- Agjencia Kosovare e Privatizimit mban ceremoninë e hapjes së ofertave të shitjeve përmes Likuidimit SHAL 57. (Hoteli Grand, ora 12:30)