26 Shtator 2021

Siguri

Forca e Sigurisë së Kosovës pajiset me autoblinda moderne

Stamboll, 20 gusht - Republika e Kosovës po e forcon arsenalin e saj ushtarak për operacionet mbrojtëse dhe paqeruajtëse. Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, vizitoi Turqinë nga ku njoftoi blerjen e disa automjeteve të blinduara taktike të tipit "BMC"... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 Shtator 2021

- Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka do të merr pjesë në edicionin e tretë "Race for the Cure" të organizuar nga shoqata e pacientëve të kancerit të gjirit Renesansa. (Ura e Arastës, ora 10:00)

- Federata e Pingpongut organizohen 2 xhirot e radhës në Superligën e Meshkujve dhe 2 xhiro në Superligen e femrave. (Shkolla 'Motrat Qiriazi' në Prizren, ora 10:00)

- Mbahet edicioni i trete i Race for the Cure Kosova 2021, në Prizren. (Sheshi i Lidhjes se Przrenit, ora 10:00)