06 Gusht 2021

Zëvendëskryeministrat Kuçi dhe Manaj mbeshtesin Bukoshin

Prishtinë, 14 prill - Ministri i Shëndetësisë i Republikës së Kosovës, Bujar Bukoshi, bashkë me kabinetin e tij, priti sot në një takim dy zëvendëskryeministrat e Republikës së Kosovës, z. Hajredin Kuçi dhe z. Ramë Manaj.

Në këtë takim, zëvendëskryeministrat i kanë shprehur ministrit Bukoshi mbështetjen e kabinetit qeveritar në zbatim të përgjegjësive në sistemin shëndetësor të vendit.


Ata janë zotuar se do ta mbështesin ministrin Bukoshi dhe do t’i japin përkrahjen e duhur politike dhe financiare për adresimin dhe zgjidhjen e problemeve në shëndetësi dhe avancimin e reformave në sistemin shëndetësor të Kosovës.

Ministri Bukoshi ka falënderuar zëvendëskryeministrat për mbështetjen e dhënë dhe është zotuar se do të punojë bashkë me ekipin e tij dhe strukturat e tjera shëndetësore, në mënyrë që qytetarëve të Republikës së Kosovës t’u sigurohen shërbime sa më të mira shëndetësore.

Kalendari

Ngjarjet e datës 6 Gusht 2021

 - Mbahet mbledhja e Komisionit për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale në të cilën do të diskutohet procesi i monitorimit të Ligjeve. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N10, ora 9:00)

- Nënshkuhet Memorandumi me Ambasadën e Norvegjisë “Mbështetje për Kuvendin e Republikës së Kosovës, kryetarin e Kuvendit dhe kabinetin e tij, komisionet dhe grupet parlamentare, nën kornizën ‘Fuqizimi i paqes dhe shtetndërtimit dhe avancimi i agjendës evropiane për Kosovën’. (Kabineti i kryetarit të Kuvendit, ora 10:40)  

- Kuvendi i Republikës së Kosovës vazhdon seancën plenare. (Kuvendi i Kosovës, ora 11:00)

- Mbahet konferencë për medie lidhur me koncertin e Ramë Lahajt. (Hotel “Opera” në Prishtinë, ora 14:30)