23 Shtator 2021

QKUK: shpërblehen punëtorët e vitit

Prishtinë, 28 dhjetor - Sot, në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK),  është mbajtur ceremonia e shpërndarjes së mirënjohjeve për punëtorët e dalluar të vitit, po ashtu, mirënjohje kanë marrë edhe 3 klinika për punën e dalluar gjatë vitit 2010.

Me këtë rast, një fjalë rasti, e mbajti Ud. Drejtorit Ekzekutiv, dr Lulzim Emini, i cili para  punëtorëve shpalosi  në mënyrë statistikore punën e bërë gjatë vitit 2010 nga punëtorët e QKUK-së. 

Ai falënderoi gjithë punëtorët e QKUK-së, që falë ndihmës dhe kontributit të tyre, është arritur që me sukses të kryhen  vizitat ambulantore, operacione, kontrollet  dhe ekzaminimet e tjera.

 Me këtë rast, mirënjohje  u ndanë 23 mjekëve të klinikave të ndryshme të QKUK-së, 23 infermiereve, 5 punëtorëve  nga stafi jo shëndetësor, përderisa u shpërblyen edhe 3 klinikat më të dalluara për vitin 2010.

Për punën e dalluar, u shpërblye, Qendra Emergjente, Klinika e Pediatrisë dhe Klinika e Anestezionit dhe Mjekimit Intensiv.

Kalendari

Ngjarjet e datës 23 Shtator 2021 - Mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Republikës së Kosovës. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C 301, ora 10:00)

- Kandidati për Kryetar të Prishtinës, Uran Ismaili do të vizitoj Kompaninë Pastrimi në Prishtinë ku do të mbaj edhe një Konferencë për media në hapësirën e kësaj kompanie. (Kompania Pastrimi në Emshir pas stacionit të autobusëve, ora 11:30)

- Partia Socialdemokrate do të dorëzoj kallëzim penal në Prokurori. (Ndërtesa e Prokurorisë në lagjen Veternik, ora 13:00)

- Forumi i Gruas së Nismës Socialdemokrate në Malishevë mban takim elektoral, ku i pranishëm do të jetë kryetari Nismës, Fatmir Limaj dhe kandidati për kryetar të Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati. (Ambienti i jashtëm i shkollës fillore “Ibrahim Mazreku” në Malishevë, ora 14:00)

- Dhomat e Specializuara të Kosovës organizojnë informimin javore  në të cilin do  të  japin  një  informacion  të  përditësuar  mbi zhvillimet  e  fundit  lidhur  me  procedurat  gjyqësore  dhe  veprimtaritë  e  tjera  publike  të  gjykatës. (Online, ora 14:30)

- Forumi për Lidership dhe Diplomaci organizon ngjarjen lansuese të projektit: Promovimi i Zhvillimit Ekonomik Rajonal përmes Akademisë se Ndërmarrësisë. (Hotel Sirius, ora 16:00)

- Mbahet ceremonia e  hapjes së Kongresit te Parë Klinik të Kolegjit te Kirurgëve të Kosovës organizuar në bashkëpunim me Odën e Mjekëve të Kosovës. (Hotel Emerald, ora 17:00)