24 Shtator 2021

Ministri Agani prezantoi reformat në shëndetësi

Prishtinë, 7 maj - Ministri i Shëndetësisë i Republikës së Kosovës, Ferid Agani, i shoqëruar nga drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, Naser Ramadani, mori sot pjesë në Konferencën e rregullt Mjekësore të KFOR-it, të organizuar në kampin ushtarak amerikan në Bondstill.

Në këtë konferencë, Ministri Agani mbajti një prezantim për procesin aktual të reformave në sistemin shëndetësor të Kosovës, kurse profesori Naser Ramadani, për gjendjen epidemilologjike në vend.

Gjatë takimit në kampin Bondstill, u theksua gatishmëria e dyanshme për bashkëpunim dhe dialog të vazhduar, në funksion të ruajtjes dhe përparimit të shëndetit të popullatës në Kosovë, si shtyllë kryesore e sigurisë në vend.

 

Kalendari

Ngjarjet e datës 25 Shtator 2021

- Federata e Pingpongut organizon 3 xhirot e radhës në ligën e juniorëve dhe 1 xhiro në ligen e junioreve ku do te mbahet ndeshja ndërmjet ‘Ahmet Hoxha MK’ vs ‘Lidhja e Prizrenit’. (SHMU Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)

- Kryetari i Komunës dhe njëherësh kandidati për kryetar të Komunës nga Lëvizja Vetëvendosje! në Prizren, Mytaher Haskuka, do të vizitojë fshatin Nashec. (Oborri i shkollës së fshatit Nashec, ora 18:00)