24 Shtator 2021

Konfirmohen edhe tri raste të reja me virusin A H1N1

Prishtinë, 23 dhjetor - Në Kosovë janë konfirmuar edhe tri raste të reja të të infektuarve me Virusin A H1N1.

Lajmin e ka konfirmuar Shemsi Dreshaj, drejtor i Klinikës Infektive në Prishtinë, i cili ka shpjeguar se gjendja shëndetësore e të infektuarve është stabile dhe jashtë rrezikut për jetën.

Këto tri raste janë ga e njejta familje me personin për të cilin ishte raportuar dy ditë më parë.

Autoritetet thonë se këto raste nuk duhet të jenë shkak për shqetësim. . 

Kalendari

Ngjarjet e datës 25 Shtator 2021

- Federata e Pingpongut organizon 3 xhirot e radhës në ligën e juniorëve dhe 1 xhiro në ligen e junioreve ku do te mbahet ndeshja ndërmjet ‘Ahmet Hoxha MK’ vs ‘Lidhja e Prizrenit’. (SHMU Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)

- Kryetari i Komunës dhe njëherësh kandidati për kryetar të Komunës nga Lëvizja Vetëvendosje! në Prizren, Mytaher Haskuka, do të vizitojë fshatin Nashec. (Oborri i shkollës së fshatit Nashec, ora 18:00)