31 Korrik 2021

Agani priti përfaqësues të Grupit mjekësor Acibadem nga Turqia

Prishtinë, 1 mars - Ministri i Shëndetësisë i Republikës së Kosovës, Dr. Ferid Agani, priti sot një delegacion të Grupit mjekësor nga Turqia “Acibadem”, të kryesuar nga zëvendësdrejtori i përgjithshëm, Yalcin Nak me bashkëpunëtorë.

Në këtë takim, Nak ka prezantuar mundësitë e bashkëpunimit ndërmjet këtij grupi të mirënjohur ndërkombëtar në lëmin e mjekësisë dhe shëndetësisë kosovare. 

Janë shqyrtuar mundësitë e bashkëpunimit të ndërsjellë në kuadër të partneritetit publiko-privat dhe është arritur marrëveshja për vazhdimin e studimeve të mundësive të reja të bashkëpunimit midis grupit mjekësor nga Turqia dhe institucioneve shëndetësore të Kosovës. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 31 Korrik 2021

- Qendra për Informim dhe Përmirësim Social në bashkëpunim me Ambasadën Gjermane dhe Komunën e Prishtinës organizon për herë të parë Panairin e Vullnetarëve të Shëndetit Mendor. (Biblioteka Kombëtare “Pjetër Bogdani”, ora 10:00)

- Federat e Futbollit të Kosovës organizon workshop-in rreth sistemit VAR. (Kampi Edukativ Nacional në Hajvali, ora 17:00)