03 Korrik 2022

Shëndetësi

Omicron dyfishon infeksionet për tri ditë

Gjenevë, 18 dhjetor - Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka njoftur se Omicron është raportuar në 89 vende dhe numri i rasteve dyfishohet deri në tri ditë në zonat e transmetuara nga komuniteti. Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 2 korrik 2022

- Qendra për Shërbime Humane dhe Zhvillim në bashkëpunim me Zyrën e UNICEF-it, organizon një aktivitet me prindërit dhe fëmijët për të përmbyllur “Muajin e Prindërimit”. (Parku i Gërmisë, ora 9:30)

- Komisioni për Arsim nga Lidhja Demokratike e Kosovës- Dega Gjilan, mban konferencë për medie. (Selia e LDK-së, ora 11:00)