03 Gusht 2021

Shëndetësi

"Medicus", vendimi pas 15 ditësh

Prishtinë, 6 janar - Gjykatësi i Bashkimit Evropian, Victor Paradal, ka kryesuar sot seancën dëgjimore për konfirmimin e akuzave të ngritura kundër shtatë kosovarëve, të dyshuar se janë pjesë e një rrjeti ndërkombëtar të... Lexo

QKUK sërish mbetet pa ngrohje

Prishtinë, 31 dhjetor - Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK), nga dita e djeshme sërish ka mbetur pa ngrohje në të gjitha klinikat. Zëdhënësi i... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 4 Gusht 2021

- Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere shqyrton Projektligjin për ratifikimin e Amendamentit  të Marrëveshjes të lidhur ndërmjet Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Qeverisë Hungareze në lidhje me Programin Kornizë për bashkëpunim financiar. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C203, ora 10:00)

- Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti shqyrton nismën legjislative “Projektligji për kriptovaluta”. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N506, ora 13:00)

- Mbahet ceremonia inaguruese e Qendrës së parë për Arsim në Distanë. (Rr. "Rexhep Mala" nr. 49, Prishtinë, përballë ICK -së, ora 18:30)