03 Gusht 2021

Shëndetësi

Në Kosovë në këtë sezon, 80 raste me AH1N1

Prishtinë, 27 janar - Në takimin e Kolegjiumit të QKUK-së, drejtori i Klinikës Infektive dr. Shemsedin Dreshaj ka raportuar se gjatë këtij sezoni të gripit pandemik A H1N1 , në Kosovë janë konfirmuar 80 raste me këtë virus, 10 me... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 4 Gusht 2021

- Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere shqyrton Projektligjin për ratifikimin e Amendamentit  të Marrëveshjes të lidhur ndërmjet Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Qeverisë Hungareze në lidhje me Programin Kornizë për bashkëpunim financiar. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C203, ora 10:00)

- Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti shqyrton nismën legjislative “Projektligji për kriptovaluta”. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N506, ora 13:00)

- Mbahet ceremonia inaguruese e Qendrës së parë për Arsim në Distanë. (Rr. "Rexhep Mala" nr. 49, Prishtinë, përballë ICK -së, ora 18:30)