03 Gusht 2021

Shëndetësi

Viktima e dytë nga AH1N1 në Kosovë

Prishtinë, 13 shkurt - Është regjistruar edhe viktima e dytë këtë vit në Kosovë nga gripi AH1N1. Zëdhënësi i QKUK-së, Shpend Fazliu ka konfirmuar vdekjen e pacientit që ishte shtrirë në Klinikën Infektive. Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 4 Gusht 2021

- Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere shqyrton Projektligjin për ratifikimin e Amendamentit  të Marrëveshjes të lidhur ndërmjet Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Qeverisë Hungareze në lidhje me Programin Kornizë për bashkëpunim financiar. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C203, ora 10:00)

- Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti shqyrton nismën legjislative “Projektligji për kriptovaluta”. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N506, ora 13:00)

- Mbahet ceremonia inaguruese e Qendrës së parë për Arsim në Distanë. (Rr. "Rexhep Mala" nr. 49, Prishtinë, përballë ICK -së, ora 18:30)