26 Shtator 2021

Shëndetësi

QKUK përfiton donacion në vlerë 180.000 euro

Prishtinë, 2 shtator - Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK), ka pranuar një donacion në vlerë prej 150.000 euro në paisje mjekësore dhe 30.000 euro barna dhe material shpenzues, nga Drejtoria për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale e... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 Shtator 2021

- Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka do të merr pjesë në edicionin e tretë "Race for the Cure" të organizuar nga shoqata e pacientëve të kancerit të gjirit Renesansa. (Ura e Arastës, ora 10:00)

- Federata e Pingpongut organizohen 2 xhirot e radhës në Superligën e Meshkujve dhe 2 xhiro në Superligen e femrave. (Shkolla 'Motrat Qiriazi' në Prizren, ora 10:00)

- Mbahet edicioni i trete i Race for the Cure Kosova 2021, në Prizren. (Sheshi i Lidhjes se Przrenit, ora 10:00)