31 Korrik 2021

Shëndetësi

MSh fillon bashkëpunimin me Spitalin Evropian të Syve

Prishtinë, 18 maj - Ministri i Shëndetësisë i Republikës së Kosovës, Ferid Agani, ka pritur sot në një takim një delegacion të Spitalit Evropian të Syve (Europena Eye Hosiptal) me seli në Shkup, të kryesuar nga drejtori i... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 1 Gusht 2021

- Nën organizimin e Presidentes së Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani mbahet ceremonia e dorëzimit të medaljes post-mortem për Beau Biden më ç'rast me një fjalë rasti do t’iu drejtohet Presidentja Osmani, gjithashtu përmes një video-mesazhi edhe Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, si dhe me një fjalë rasti ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë Philip S. Kosnett. (Oborri në hyrje të objektit të Kuvendit ora 18:30 - Mediat duhet të jenë të pranishme në Presidencë, ora 17:45)