03 Korrik 2022

Shëndetësi

Kosova administron 1 milion dosa të vaksinës

Prishtinë, 10 shtator - Ministria e Shëndetësisë (MSH) ka bërë të ditur se ekipet e vaksinimit në gjithë territorin e vendit kanë arritur të administrojnë deri mengjesin e sotem 1 milionë doza të vaksinës. MSH u ka shprehur... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 2 korrik 2022

- Qendra për Shërbime Humane dhe Zhvillim në bashkëpunim me Zyrën e UNICEF-it, organizon një aktivitet me prindërit dhe fëmijët për të përmbyllur “Muajin e Prindërimit”. (Parku i Gërmisë, ora 9:30)

- Komisioni për Arsim nga Lidhja Demokratike e Kosovës- Dega Gjilan, mban konferencë për medie. (Selia e LDK-së, ora 11:00)