31 Korrik 2021

Thaçi: Zgjedhja e presidentit është çështje orësh

Prishtinë, 1 prill - "Çështja e zgejdhjes së presidentit të Kosovës në Kuvendin e Kosovës është çësthje orësh". Kështu ka deklaruar kryeminsitri i Kosovës kreyministri i Kosovës i pyetur se kur dotë zgjidhet presidenti i Kosovës.
 
Kryeminisri ka hedhur kritika ndaj botjkotit të opozitës dhe ka rikujtuar se edhe ai dhe partia e tij kanë qenë në opozitë në zgjedhjen e presidentëve të mëhershëm të Kosovës por ai dhe PDK-ja kanë qëndruar në Kuvend dhe kanë propozuar kundërkandidat duke rrespektuar kështu ligjet dhe Kushtetutën e Kosovës.

Kalendari

Ngjarjet e datës 31 Korrik 2021

- Qendra për Informim dhe Përmirësim Social në bashkëpunim me Ambasadën Gjermane dhe Komunën e Prishtinës organizon për herë të parë Panairin e Vullnetarëve të Shëndetit Mendor. (Biblioteka Kombëtare “Pjetër Bogdani”, ora 10:00)

- Federat e Futbollit të Kosovës organizon workshop-in rreth sistemit VAR. (Kampi Edukativ Nacional në Hajvali, ora 17:00)