24 Shtator 2021

Serbët paralajmërojn bojkot në veri të Kosovës

Prishtinë, 18 maj - Serbët e veriut të Kosovës kanë paralajmëruar bojkotimin e komandantëve të policisë, po që se ata do të ndërrohen, ndërrrime këto të paralajmëruara nga drejtues të Policisë së Kosovës.

Kreu i komunës së Zubin Potokut, Slavisha Ristiq, ka thënë se çdo ndryshim në komunat veriore të Mitrovicës, Leposaviqit, Zveçanit dhe Zubin Potokut duhet të bëhet me bekimin e sic ka thënë ai përfaqësuesve të popullit të pjesës veriore. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 25 Shtator 2021

- Federata e Pingpongut organizon 3 xhirot e radhës në ligën e juniorëve dhe 1 xhiro në ligen e junioreve ku do te mbahet ndeshja ndërmjet ‘Ahmet Hoxha MK’ vs ‘Lidhja e Prizrenit’. (SHMU Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)

- Kryetari i Komunës dhe njëherësh kandidati për kryetar të Komunës nga Lëvizja Vetëvendosje! në Prizren, Mytaher Haskuka, do të vizitojë fshatin Nashec. (Oborri i shkollës së fshatit Nashec, ora 18:00)