31 Korrik 2021

Presidentit Pacolli sot në vizitë zyrtare në Maqedoni

Prishtinë, 23 mars - Presidenti i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli do të qëndrojë sot dhe nesër në vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë, me ftesë të Presidentit Gjorgji Ivanov.

Presidenti Pacolli gjatë kësaj vizite do të takohet me Presidentin e Maqedonisë, Gjorgji Ivanov, me kryetarin e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Trajko Velanovski, si dhe një varg zyrtarësh të lartë të Maqedonisë.

Pos në Shkup, Presidenti Pacolli do të qëndrojë edhe në komunën e Tetovës, si dhe do të vizitojë disa kompani të rëndësishme biznesi.

Kalendari

Ngjarjet e datës 31 Korrik 2021

- Qendra për Informim dhe Përmirësim Social në bashkëpunim me Ambasadën Gjermane dhe Komunën e Prishtinës organizon për herë të parë Panairin e Vullnetarëve të Shëndetit Mendor. (Biblioteka Kombëtare “Pjetër Bogdani”, ora 10:00)

- Federat e Futbollit të Kosovës organizon workshop-in rreth sistemit VAR. (Kampi Edukativ Nacional në Hajvali, ora 17:00)