29 Janar 2022

Presidenti i Shqipëris, Ilir Meta viziton familjen Bibaj në Ferizaj

Ferizaj, 13 janar - Dje në fshatin Bibaj të Ferizajit Presidenti  i Republikës së Shqipërsir z. Ilir Meta vizitoj familjen e biznesmenit kosovarë  Ekrem Bibaj.

Presidenti Meta u prit nga kryefamiljare Ekrem Bibaj së bashku me famiëjen e tij bashkëshorten, vajzën dhe djemt e tij.

Këtë vizitë e bëri publike Presidenti Meta me një status ne FB përsonal.

"Në Bibaj, Ferizaj, duke iu gëzuar borës dhe uruar mbarësi për këtë Vit të Ri me miq të mrekullueshëm!," ka thënë Presidenti Meta.

Kalendari

Ngjarjet e datës 29 janar 2022

- Partia Socialdemokrate dhe Grupi Protestojë organiojnë protestë kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike për të ruajtur profitin e interesat e KEDS e KESCO-s. (Sheshi “Zahir Pajaziti”, ora 14:00)

- Nën patronatin e Kryetarit të Komunës, Smajl Latifi behën homazhe dhe nderime për dëshmorin e kombit Sahit Krasniqi, te varrezat e dëshmorëve në Ratkoc. (Ratkoc, ora 14:00)

- Në kuadër të flakës së Janarit mbahet festivali i Kënges për fëmijë "Xixat e Flakës". (Teatri i Qytetit të Gjilanit, ora 17:00)