06 Gusht 2021

Pacolli do të vizitojë Shqipërinë

Prishtinë, 15 mars - Presidenti i Kosovës Behxhet Pacolli do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Tiranë në 23 dhe 24 mars.

Pacolli është ftuar për një vizitë zyrtare nga presidenti shqiptar Bamir Topi.

Raportohet se presidenti i Kosovës do të takohet edhe me kryeministrin Sali Berisha dhe kryetaren e Kuvendit, Jozefina Topalli.

Kalendari

Ngjarjet e datës 6 Gusht 2021

 - Mbahet mbledhja e Komisionit për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale në të cilën do të diskutohet procesi i monitorimit të Ligjeve. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N10, ora 9:00)

- Nënshkuhet Memorandumi me Ambasadën e Norvegjisë “Mbështetje për Kuvendin e Republikës së Kosovës, kryetarin e Kuvendit dhe kabinetin e tij, komisionet dhe grupet parlamentare, nën kornizën ‘Fuqizimi i paqes dhe shtetndërtimit dhe avancimi i agjendës evropiane për Kosovën’. (Kabineti i kryetarit të Kuvendit, ora 10:40)  

- Kuvendi i Republikës së Kosovës vazhdon seancën plenare. (Kuvendi i Kosovës, ora 11:00)

- Mbahet konferencë për medie lidhur me koncertin e Ramë Lahajt. (Hotel “Opera” në Prishtinë, ora 14:30)