25 Shtator 2021

Kuvendi debaton për punën njëqind ditore të Qeverisë

Prishtinë, 2 gusht - Kuvendi i Republikës së Kosovës mban sot seancën plenare në të cilën do të mbahet debat parlamentar lidhur me punën Njëqind ditore të Qeverisë.

Gjatë kësaj seance deputetët do të shqyrtojnë propozim-vendimin për themelimin e institucionit te Operës së Kosovës si institucion i shërbimit publik.

Në vazhdim të seancës po ashtu do të behët zgjedhja e kryesuesit dhe dy anëtarëve të Bordit të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë si dhe zgjedhja e tre anëtarëve të Komisionit të Pavarur të Mediave.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 25 Shtator 2021

- Federata e Pingpongut organizon 3 xhirot e radhës në ligën e juniorëve dhe 1 xhiro në ligen e junioreve ku do te mbahet ndeshja ndërmjet ‘Ahmet Hoxha MK’ vs ‘Lidhja e Prizrenit’. (SHMU Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)

- Kryetari i Komunës dhe njëherësh kandidati për kryetar të Komunës nga Lëvizja Vetëvendosje! në Prizren, Mytaher Haskuka, do të vizitojë fshatin Nashec. (Oborri i shkollës së fshatit Nashec, ora 18:00)