24 Shtator 2021

Kryeministri Thaçi udhëton për vizitë zyrtare në Finlandë

Prishtinë, 2 qershor - Me ftesë të kryeministrit të Republikës së Finlandës, Matti Vanhanen, kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka udhëtuar sot për një vizitë zyrtare në Republikën e Finlandës.

Me këtë rast, përveç takimit me kryeministrin e Finlandës, Matti Vanhanen, kryeministri Thaçi do të pritet edhe nga presidentja e Finlandës, Tarja Halonen, kryetari i Parlamentit Sauli Niinistö dhe ministri i Punëve të Jashtme, Alexander Stubb.

Kryeministri Hashim Thaçi gjatë vizitës zyrtare në Finlandë do të takohet edhe me ish-ndërmjetësin e OKB-së për statusin e Kosovës, fituesin e Çmimit Nobel për Paqe, ish-presidentin Marti Ahtisaari.

 

Kalendari

Ngjarjet e datës 25 Shtator 2021

- Federata e Pingpongut organizon 3 xhirot e radhës në ligën e juniorëve dhe 1 xhiro në ligen e junioreve ku do te mbahet ndeshja ndërmjet ‘Ahmet Hoxha MK’ vs ‘Lidhja e Prizrenit’. (SHMU Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)

- Kryetari i Komunës dhe njëherësh kandidati për kryetar të Komunës nga Lëvizja Vetëvendosje! në Prizren, Mytaher Haskuka, do të vizitojë fshatin Nashec. (Oborri i shkollës së fshatit Nashec, ora 18:00)