24 Shtator 2021

Ambasada Gjermane përkohësisht mbyll shërbimet e vizave

Prishtinë, 2 qershor - Ambasada Gjermane njofton se për shkak të renovimeve në periudhën prej të mërkurës, më 7 korrik deri të premten më 16 korrik Departamenti Ligjor dhe Konsullor, duke përfshirë edhe sektorin e vizave do të jetë i mbyllur.

Gjatë kësaj periudhe nuk do të pranohen kërkesat për viza, e as do të ketë shqyrtim të çështjeve konsullore.

Në raste emergjente humanitare dhe kur pasaportat janë urgjentisht të nevojshme, shqyrtimi do të sigurohet në raste të veçanta. Departamenti konsullor do të hapet përsëri të hënën, më 19 korrik 2010.

Kalendari

Ngjarjet e datës 25 Shtator 2021

- Federata e Pingpongut organizon 3 xhirot e radhës në ligën e juniorëve dhe 1 xhiro në ligen e junioreve ku do te mbahet ndeshja ndërmjet ‘Ahmet Hoxha MK’ vs ‘Lidhja e Prizrenit’. (SHMU Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)

- Kryetari i Komunës dhe njëherësh kandidati për kryetar të Komunës nga Lëvizja Vetëvendosje! në Prizren, Mytaher Haskuka, do të vizitojë fshatin Nashec. (Oborri i shkollës së fshatit Nashec, ora 18:00)