31 Korrik 2021

AKR reagon ndaj arrestimit të ish-pjestarëve të UÇK-së

Prishtinë, 18 mars - Aleanca Kosova e Re reagon ndaj arrestimit të ish-pjestarëve të Ushtrisë Clirimtare të Kosovës dhe i cilëson ato si përpjekje për të njollosur luftën e drejte të popullit të Kosovës.

Këto arrestime sipas AKR-se janë të frymëzuara nga qarqe që duan ta njollosin luftën e shenjtë të UCK-së dhe të barazojnë luftën clirimtare me krimet e ushtrisë dhe strukturave paramilitare serbe.

AKR beson fuqishem  ne pastertine e luftes clirimtare, sikurse qe beson ne pafajesine  e bartesve te kesaj lufte.

Kalendari

Ngjarjet e datës 31 Korrik 2021

- Qendra për Informim dhe Përmirësim Social në bashkëpunim me Ambasadën Gjermane dhe Komunën e Prishtinës organizon për herë të parë Panairin e Vullnetarëve të Shëndetit Mendor. (Biblioteka Kombëtare “Pjetër Bogdani”, ora 10:00)

- Federat e Futbollit të Kosovës organizon workshop-in rreth sistemit VAR. (Kampi Edukativ Nacional në Hajvali, ora 17:00)