10 Gusht 2022

Politikë

Kryeministri Thaçi takoi Philip Gordon-in

Washington, 21 korrik - Gjatë vizitës zyrtare në SHBA, kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ndihmës sekretari për Çështje Evropiane dhe të Evroazisë, Philip Gordon, kishin mbrëmë një darkë pune. Në darkë... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 10 gusht 2022

- Mbahet mbledhja e Qeverisë së Kosovës. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 10:00) 

- Agjencia Kosovare e Privatizimit mban ceremoninë e hapjes së ofertave të shitjeve përmes Likuidimit SHAL 57. (Hoteli Grand, ora 12:30)