10 Gusht 2022

Politikë

Presidenti Sejdiu vizitë në Shqipëri

Tiranë, 24 korrik - Presidenti i Republikës së Kosovës, dr. Fatmir Sejdiu gjatë një vizite joformale në Republikën e Shqipërisë, u takua me Presidentin e Shqipërisë, z. Bamir Topi dhe me Kryeministrin Sali Berisha, më të... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 10 gusht 2022

- Mbahet mbledhja e Qeverisë së Kosovës. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 10:00) 

- Agjencia Kosovare e Privatizimit mban ceremoninë e hapjes së ofertave të shitjeve përmes Likuidimit SHAL 57. (Hoteli Grand, ora 12:30)