16 Tetor 2021

Politikë

Shtyhen zgjedhjet në Mitrovicë

Prishtinë, 28 mars - Vjeshta e këtij viti mund të mos jetë data e zgjedhjeve për komunën e re në veri të Mitrovicës, siç qe paraparë. Ministri i Pushtetit Lokal, Sadri Ferati, thotë se varësisht nga rrethanat, zgjedhjet mund të... Lexo

Guttenberg sot viziton Kosovën

Prishtinë, 29 mars - Ministri gjerman i Mbrojtjes Karl Theodor zu Guttenberg do të vizitojë sot dhe nesër zonat ku ushtria gjermane ndodhet me mision në Ballkan, Kosovë... Lexo

Daci: Qeverisja hap pas hapi me deshtime

Prishtinë, 27 mars - Lidhja Demokratike e Dardanise ka mbajtur takim me perfaqesuesit e degeve te saj, ku ishte prezen edhe kryetari i LDD-se akademik Nexhat Daci me anetar te kryesise se... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 16 Tetor 2021

- Misioni vendor për vëzhgimin e zgjedhjeve “Demokracia në Veprim” do të organizojë konferencë për media, ku do të shpalosen të gjeturat kryesore nga vëzhgimi i fushatës për zgjedhjet lokale të 17 tetorit. (Zyrat e KDI-së, rruga “Bajram Kelmendi”, ora 10:00)
 
- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve bën shpërndarjen e materialit kryesor zgjedhor, ku bëjnë pjesë edhe fletëvotimet, për Zgjedhjet Lokale 2021. (Depoja qendrore e KQZ-së, përballë QNR-së, ora 10:00)

- Federata e Pingpongut organizon në bashkëpunim me KPP ‘Gani Maloku’ kanë paraparë organizimin e turneut të dytë memorial të veteranëve në nder të Gani Malokut.. (SHMU Tefik Çanga në Ferizaj, ora 14:00)