31 Korrik 2021

Politikë

Të pavërtetat e liderëve politikë

Prishtinë, 20 shkurt - Lëvizja “Fol” në raportin e radhës “Matësi i së vërtetës”, ka përzgjedhur pesë deklaratat e zyrtarëve të lartë shtetëror, ku në pesë deklaratat, tri prej tyre janë të... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 1 Gusht 2021

- Nën organizimin e Presidentes së Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani mbahet ceremonia e dorëzimit të medaljes post-mortem për Beau Biden më ç'rast me një fjalë rasti do t’iu drejtohet Presidentja Osmani, gjithashtu përmes një video-mesazhi edhe Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, si dhe me një fjalë rasti ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë Philip S. Kosnett. (Oborri në hyrje të objektit të Kuvendit ora 18:30 - Mediat duhet të jenë të pranishme në Presidencë, ora 17:45)