03 Gusht 2021

Politikë

Shtyhen zgjedhjet në Mitrovicë

Prishtinë, 28 mars - Vjeshta e këtij viti mund të mos jetë data e zgjedhjeve për komunën e re në veri të Mitrovicës, siç qe paraparë. Ministri i Pushtetit Lokal, Sadri Ferati, thotë se varësisht nga rrethanat, zgjedhjet mund të... Lexo

Guttenberg sot viziton Kosovën

Prishtinë, 29 mars - Ministri gjerman i Mbrojtjes Karl Theodor zu Guttenberg do të vizitojë sot dhe nesër zonat ku ushtria gjermane ndodhet me mision në Ballkan, Kosovë... Lexo

Daci: Qeverisja hap pas hapi me deshtime

Prishtinë, 27 mars - Lidhja Demokratike e Dardanise ka mbajtur takim me perfaqesuesit e degeve te saj, ku ishte prezen edhe kryetari i LDD-se akademik Nexhat Daci me anetar te kryesise se... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 4 Gusht 2021

- Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere shqyrton Projektligjin për ratifikimin e Amendamentit  të Marrëveshjes të lidhur ndërmjet Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Qeverisë Hungareze në lidhje me Programin Kornizë për bashkëpunim financiar. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C203, ora 10:00)

- Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti shqyrton nismën legjislative “Projektligji për kriptovaluta”. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N506, ora 13:00)

- Mbahet ceremonia inaguruese e Qendrës së parë për Arsim në Distanë. (Rr. "Rexhep Mala" nr. 49, Prishtinë, përballë ICK -së, ora 18:30)