31 Korrik 2021

Politikë

Malajzia vazhdon të mbështetes Kosovën

Prishtinë, 19 maj - Kryeministri i Malajzisë, Dato’ Sri Mohd Najib Tun Abdul Razak ka konfirmuar vullnetin e plotë të Malajzisë për t’i intensifikuar marrëdhëniet e bashkëpunimit me Republikën e Kosovës. Përkushtimin e vendit... Lexo

Anders Fogh Rasmussen viziton Kosovën

Prishtinë, 19 maj - Të premtën, Këshilli Veri Atlantik, i udhëhequr nga Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Anders Fogh Rasmussen, do të vizitojë KFOR-in.... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 1 Gusht 2021

- Nën organizimin e Presidentes së Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani mbahet ceremonia e dorëzimit të medaljes post-mortem për Beau Biden më ç'rast me një fjalë rasti do t’iu drejtohet Presidentja Osmani, gjithashtu përmes një video-mesazhi edhe Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, si dhe me një fjalë rasti ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë Philip S. Kosnett. (Oborri në hyrje të objektit të Kuvendit ora 18:30 - Mediat duhet të jenë të pranishme në Presidencë, ora 17:45)