31 Korrik 2021

Politikë

Vazhdojnë vizitat e zyrtareve serb pa autorizim

Prishtinë, 27 maj - Zyrtarët serbë kanë vazhduar edhe të mërkurën aktivitetet e tyre politike në kuadër të fushatës elektorale për zgjedhjet lokale të Serbisë, që pritet të mbahen në fund të këtij muaji... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 1 Gusht 2021

- Nën organizimin e Presidentes së Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani mbahet ceremonia e dorëzimit të medaljes post-mortem për Beau Biden më ç'rast me një fjalë rasti do t’iu drejtohet Presidentja Osmani, gjithashtu përmes një video-mesazhi edhe Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, si dhe me një fjalë rasti ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë Philip S. Kosnett. (Oborri në hyrje të objektit të Kuvendit ora 18:30 - Mediat duhet të jenë të pranishme në Presidencë, ora 17:45)