13 Maj 2021

Politikë

Presidenti Sejdiu emëroi dy këshilltarë të rinj

Prishtinë, 7 qershor - Presidenti i Republikës së Kosovës, dr. Fatmir Sejdiu emëroi sot dy këshilltarë të rinj. Në përputhje me Kreun V të Kushtetutës së Republikës së Kosovës dhe nenin 14, paragrafi 4 të Ligjit Nr.... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 13 Maj 2021

- Me rastin e shënimit të 40 vjetorit të rënies së heronjve, Nebih e Tahir Meha, Komuna e Skenderajt organizon ceremoninë e zbulumit të busteve të heronjve: Emin Latit, Nebih, Tahir e Beqir Meha. (Oborri i Kullës "Tahir Meha' në Prekaz, ora 15:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, dr. Vjosa Osmani - Sadriu pret Presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. (Kabineti i Presidentes, ora 16:00 - Mediat e interesuara për përcjelljen e takimit dhe të konferencës duhet të jenë të pranishme në Presidencë në orën 15:20)