26 Shtator 2021

Politikë

Pacolli më 24 mars do të vizitojë Maqedoninë

Prishtinë, 18 mars - Presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli do ta vizitojë më 24 mars Shkupin. Vizitën zyrtare të Pacollit në Shkup e ka lajmëruar të enjten presidenti i Maqedonisë, Gjeorgji Ivanov gjatë qëndrimit në Tiranë, ku u... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 Shtator 2021

- Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka do të merr pjesë në edicionin e tretë "Race for the Cure" të organizuar nga shoqata e pacientëve të kancerit të gjirit Renesansa. (Ura e Arastës, ora 10:00)

- Federata e Pingpongut organizohen 2 xhirot e radhës në Superligën e Meshkujve dhe 2 xhiro në Superligen e femrave. (Shkolla 'Motrat Qiriazi' në Prizren, ora 10:00)

- Mbahet edicioni i trete i Race for the Cure Kosova 2021, në Prizren. (Sheshi i Lidhjes se Przrenit, ora 10:00)