23 Tetor 2021

Politikë

Kosova, jo prioritet për Rusinë

Moskë, 14 gusht - Përveç deklaratës së Ministrisë së Jashtme ruse, e cila u bën thirrje Kombeve të Bashkuara, NATO-s dhe Bashkimit Evropian të mos e... Lexo

Rohan: Jo autonomi për veriun

Prishtinë, 14 gusht - Ndërmjetësi i Kombeve të Bashkuara për statusin e Kosovës, Albert Rohan, përjashtoi mundësinë e ndarjes së Kosovës. Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 23 Tetor 2021

- Shoqata për Teknologji të Informacionit dhe Komunikimit të Kosovës - STIKK organizon diten e dytë të edicionit te 10-të të festivalit të teknologjisë “KosICT”. (Ambientet e “ITP Park” në Prizren, ora 10:00)

- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mban mbledhjen e radhës. (Selia e KQZ-së, ora 11:00)

- Shfaqet video programi "Pranverë e përhershme, behar i vonuar" nga Protocinema në bashkëpunim me Fondacionin Lumbardhi. (Kino Lumbardhi, ora 12:00)

- Mbahet dita e dytë e edicionit te tretë te festivalit Lahuta, Okarina Polifionia. (Ambientet e Qendrës për zhvillimin e kultures tradicionale në Prishtinë, Rruga Xheladin Hana nr. 98, ora 15:00)