26 Shtator 2021

Opinion

Delegacioni i Kosovës në bisedime për jo-shqiptarët

Brengosë shumë fakti se si edhe në negociatat që kanë rifilluar dhe përsëri po zhvillohen pa parime as platformë shtetërore, ashtu si i konvenon vetëm Serbisë si shtet okupator,delegacioni i Kosovës merr pjesë në dialog vetëm... Lexo

Diplomacia infantile kosovare

Me ndërmjetësimin e ambasadorit të SH.B.A.ve për cështje të Kosovës, Ricard Grenell, Republika e Kosovës e përfaqësuar nga kryeministri Abdullah Hoti... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 Shtator 2021

- Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka do të merr pjesë në edicionin e tretë "Race for the Cure" të organizuar nga shoqata e pacientëve të kancerit të gjirit Renesansa. (Ura e Arastës, ora 10:00)

- Federata e Pingpongut organizohen 2 xhirot e radhës në Superligën e Meshkujve dhe 2 xhiro në Superligen e femrave. (Shkolla 'Motrat Qiriazi' në Prizren, ora 10:00)

- Mbahet edicioni i trete i Race for the Cure Kosova 2021, në Prizren. (Sheshi i Lidhjes se Przrenit, ora 10:00)