26 Shtator 2021

Opinion

Nepotizmi shqetësim që dëmton shoqërinë

Shumica e qytetarëve të Kosovës konsiderojnë që nepotizmi, si dukuri negative e shoqërisë, është e shfaqur edhe sot e kësaj dite. Nepotizmi nuk është luftuar sa duhet, ndërsa më tepër është i theksuar në... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 Shtator 2021

- Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka do të merr pjesë në edicionin e tretë "Race for the Cure" të organizuar nga shoqata e pacientëve të kancerit të gjirit Renesansa. (Ura e Arastës, ora 10:00)

- Federata e Pingpongut organizohen 2 xhirot e radhës në Superligën e Meshkujve dhe 2 xhiro në Superligen e femrave. (Shkolla 'Motrat Qiriazi' në Prizren, ora 10:00)

- Mbahet edicioni i trete i Race for the Cure Kosova 2021, në Prizren. (Sheshi i Lidhjes se Przrenit, ora 10:00)