26 Shtator 2021

Opinion

Politika dhe demokracia në Kosovë

Ka disa arsye për të mbrojtur,demokracin moderne .Unë jam duke folur në lidhje me demokracinë moderne sotë, në gjendjen e tanishme të teknologjisë, etikës,rëndësisë së popullsisë, shkalla e zhvillimit, etj ... Unë... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 Shtator 2021

- Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka do të merr pjesë në edicionin e tretë "Race for the Cure" të organizuar nga shoqata e pacientëve të kancerit të gjirit Renesansa. (Ura e Arastës, ora 10:00)

- Federata e Pingpongut organizohen 2 xhirot e radhës në Superligën e Meshkujve dhe 2 xhiro në Superligen e femrave. (Shkolla 'Motrat Qiriazi' në Prizren, ora 10:00)

- Mbahet edicioni i trete i Race for the Cure Kosova 2021, në Prizren. (Sheshi i Lidhjes se Przrenit, ora 10:00)