17 Gusht 2022

Williams heq dorë nga duhani

Berlin, 2 mars - Robbie Williams raportohet se është detyruar të heqë dorë nga pirja e duhanit nga e fejuara e tij Ayda Field.

Këngëtari i hitit "Angels" thuhet se ka reduktuar numrin e cigareve në ditë nga 60 në vetëm dhjetë.

Sipas revistës "The Sun", Field dëshiron që Robbie të jetë i shëndetshëm para se ata të fillojnë familje së bashku.

"Ayda është shumë e dhënë për të filluar familje dhe e di dëmin që duhani mund të shkaktojë. Është vështirë për Robbien t'i thotë jo femrës të cilën e dashuron", ka thënë burimi..

Kalendari

Ngjarjet e datës 16 gusht 2022

- Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal organizon debatin publik për të prezantuar dhe diskutuar rreth draft Strategjisë Kombëtare dhe Planit të Veprimit për Menaxhimin dhe Kontrollin e Qenve me dhe pa Pronar 2022-2028. (Amfiteatri i Qeverisë në ish ndërtesen e Rilindjes, ora 9:00)

- Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, do të takojë Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj. (Kuvendi i Kosovës, Salla N204, ora 9:00 - Mediat mund të marrin pamje në fillim të takimit)

- Komuna e Rahovecit organizon degjim publik me biznese dhe grupe te interesit për buxhetin e vitit 2023 dhe Kornizës Afatmesme Buxhetore për vitet 2024-2025. (Salla e Kuvendit Komunal, ora 11:00)