27 Janar 2023

Whitney Houston injoron kritikat

SHBA, 16 prill - Whitney Houston ka injoruar kritikat ndaj saj pas rikthimit në skenë në Britaninë e Madhe të martën, duke këmbëngulur se ajo këndoi para njerëzve të hidhëruar.

Ylli i muzikës R&B anuloi një numër koncertesh evropiane, pasi ishte shtruar në spital me rinofaringjit kronik, që ka të bëjë me inflamacion dhe enjtje të mukozës në hundë dhe fyt.

Ajo u rikthye për herë të parë pas 11 vitesh për një koncert në Britaninë e Madhe, koncert që u shoqërua me brohoritje kundër saj nga fansat, të cilët e akuzuan se nuk transmetoi energjinë e duhur në skenë.

\"Ishin njerëz të hidhëruar. Por ndjehem mirë të jem në turne përsëri. Të bëj muzikë ka qenë gjithnjë pasioni im. Unë i dua fansat në Britaninë e Madhe, ata janë baza e fansave të mi\", deklaroi Houston.

Kalendari

Ngjarjet e datës 27 janar 2023

 - Mbahet dita e dytë e konferencës Ndërkombëtare për Siguri Siguri Kinernetike “Cyber Zero” në të cilën diskutohet sulmet online dhe kërcenimet në sigurinë kibernetike. (Klan Arena, ora 9:00)
    
- Bordi i Komisionit të Pavarur për Miniera dhe Minerale raporton në Komisionin për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti lidhur me vendimin për lirimin nga obligimi për rentën minerare për ndërmarrjen “Ferronikeli”. (Kuvendi i Kosovës, C203, ora 10:00)
    
- Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur, Viktimat e Dhunës Seksuale të Luftës dhe Peticione takohet me përfaqësues të OJQ-së “Zëri i Romëve, Ashkalinjve dhe Egjiptasve”. (Kuvendi i Kosovës, salla N10, ora 10:00)
    
- Ministri i Financave Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, raporton në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere, lidhur me vendimin për rritjen e vlerës së faturave të tatimit në pronë. (Kuvendi i Kosovës, C203, ora 13:30)
    
- Në Akademinë e Kosovës për Siguri Publike (AKSP) mbahet ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 42 të kadetëve të Shërbimit Korrektues të Kosovës (SHKK). Merr pjesë ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu etj. (Ndërtesa e re e Fakultetit të Sigurisë Publike në AKSP, Vushtrri, ora 13:30)
    
- Universiteti Publik “Kadri Zeka” në Gjilan do të nderojë me çmimin “Doctor Honoris Causa” anëtarin e Parlamentit Evropian, Lukas Mandl. (Teatri i Qytetit, Gjilan, ora 15:00)