27 Janar 2023

Taylor Swift krijon këngë për ish të dashurit e saj

SHBA, 8 tetor - Taylor Swift ka theksuar se ajo është duke krijuar këngë për ish të dashurit e saj, të cilët e meritojnë, por pranon të jetë e frikësuar që një ditë dikush mund të krijojë gjithashtu diçka të tillë për të.

Këngëtarja, e cila më parë ka qenë në lidhje me aktorin e \"Twilight\", Taylor Lautner dhe me yllin e Disney, Joe Jonas është shprehur se nuk është fare e frikësuar që shpreh hidhërimin dhe i demaskon ish të dashurit e saj nëpër këngë. Por këngëtarja Suift është skeptike, pasi një ditë ata mund të hakmerren.

\"Jam e sigurt se një prej ish të dashurve do të hakmerret. Ky është një koncept mjaft frikësues. Por, unë jam e sigurt se unë krijoj këngë të këqija vetëm për ata të cilët e meritojnë\", theksoi Swift. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 27 janar 2023

 - Mbahet dita e dytë e konferencës Ndërkombëtare për Siguri Siguri Kinernetike “Cyber Zero” në të cilën diskutohet sulmet online dhe kërcenimet në sigurinë kibernetike. (Klan Arena, ora 9:00)
    
- Bordi i Komisionit të Pavarur për Miniera dhe Minerale raporton në Komisionin për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti lidhur me vendimin për lirimin nga obligimi për rentën minerare për ndërmarrjen “Ferronikeli”. (Kuvendi i Kosovës, C203, ora 10:00)
    
- Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur, Viktimat e Dhunës Seksuale të Luftës dhe Peticione takohet me përfaqësues të OJQ-së “Zëri i Romëve, Ashkalinjve dhe Egjiptasve”. (Kuvendi i Kosovës, salla N10, ora 10:00)
    
- Ministri i Financave Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, raporton në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere, lidhur me vendimin për rritjen e vlerës së faturave të tatimit në pronë. (Kuvendi i Kosovës, C203, ora 13:30)
    
- Në Akademinë e Kosovës për Siguri Publike (AKSP) mbahet ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 42 të kadetëve të Shërbimit Korrektues të Kosovës (SHKK). Merr pjesë ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu etj. (Ndërtesa e re e Fakultetit të Sigurisë Publike në AKSP, Vushtrri, ora 13:30)
    
- Universiteti Publik “Kadri Zeka” në Gjilan do të nderojë me çmimin “Doctor Honoris Causa” anëtarin e Parlamentit Evropian, Lukas Mandl. (Teatri i Qytetit, Gjilan, ora 15:00)