16 Gusht 2022

Tarkan: Kam përdorur drogë por jam penduar

Ankara, 2 mars - Këngëtari i famshëm turk, Tarkan Tavetolu pranon se ka përdorur drogë por është penduar.

Agjencia turke e lajmeve Cihan bën të ditur se Tarkani ka dhënë dëshminë e tij brenda 45 minutave.

Pyetjes se a kë përdorur drogë, ai i është përgjigjur pozitivisht duke thënë se ka përdorur por është penduar për këtë, ndërsa akuzën e sigurimit të drogës për shokët e tij Tarkani e ka mohuar .

Kalendari

Ngjarjet e datës 16 gusht 2022

- Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal organizon debatin publik për të prezantuar dhe diskutuar rreth draft Strategjisë Kombëtare dhe Planit të Veprimit për Menaxhimin dhe Kontrollin e Qenve me dhe pa Pronar 2022-2028. (Amfiteatri i Qeverisë në ish ndërtesen e Rilindjes, ora 9:00)

- Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, do të takojë Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj. (Kuvendi i Kosovës, Salla N204, ora 9:00 - Mediat mund të marrin pamje në fillim të takimit)

- Komuna e Rahovecit organizon degjim publik me biznese dhe grupe te interesit për buxhetin e vitit 2023 dhe Kornizës Afatmesme Buxhetore për vitet 2024-2025. (Salla e Kuvendit Komunal, ora 11:00)