18 Gusht 2022

Spears këndon këngën e Gagas

SHBA, 4 maj - Një inçizim është duke bredhur rrugëve të internetit me protagonist Britney Spearsin duke kënduar këngën "Telephone" të Lady Gagas.

Kënga e Gagas, që është shndërruar në një hit të vërtetë, në fakt është dashur të jetë këngë e Britney Spearsit dhe këtë e vërteton dhe ky inçizim që është publikuar në fundjavë.

Kënga katër minutëshe është publikuar për herë të parë në iLeaks.com, por njoftohet se Britneyt pasi që nuk i pëlqeu kënga, ia dhuroi Lady Gagas që e përfshiu atë në albumin "The Fame Monster".

Kalendari

Ngjarjet e datës 18 gusht 2022

 - Mbahet seanca në rastin e falsifikimit të tenderit 800 mijë euro për rinovimin e objektit të PSRK-së ndaj të akuzuarit Tahir Sopa, përfaqësues i firmave “NBT ING SHPK” dhe “NPN Bajramaj”. (Pallati i Drejtësisë, ora 9:30)

- Komuna e Rahovecit mbant dëgjimi publik për buxhetin e vitit 2023 më bashkësit lokale, lagjet urbane dhe përfaqesues të shkollave. (Shtëpia e Kulturës 'Mensur Zyberaj' në Rahovec, ora 10:00)

- Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës mban konferencë për media e cila ndërlidhet me shpalljen e grevës së përgjithshme. (Zyrat e BSPK-së, ora 13:00)

- Fondacioni Shtatëmbëdhjetë organizon hapjen e programit Rezidenca 17. (Shtëpia e Hivzi Sulejmanit në lagjen Taslixhe, ora 18:00)