27 Janar 2023

Shery Shabani ndahet nga burri për shkak të Beckhamit

SHBA, 5 tetor - Amerikania Shery Shabani ka kërkuar divorc nga burri i saj Kambiz Shabani për shkak se ai ka filluar të dyshojë dhe të xhelozojë se gruaja e tij Shery Shabani ka lidhje me futbollistin e “Los Angelos Galaxy” David Beckham.

Femijët e përpunueses së njohur të bizhuterive në Holywood Shery Shabani dhe avokatit Kambiz Shabani shkojnë në të njejtën shkollë më fëmijët e David dhe Victoria Beckham.

Sipas gazetës Daily Mail, zonja Shabani ka deklaruar se burri i saj dyshon se ajo ka lidhje me futbollistin Beckham i cili është edhe mik i familjes.

Familja Beckham i ka hedhur poshtë mundësinë e një lidhje të Beckhamit me Shery Shabanin dhe i kanë quajtur bizarre.

Skanadali i ri e ka tronditur më shumë familjen Beckham, pasi ende nuk ka përfunduar skandali i prostitutes nga Bosnjia Irma Nici e cila deklaron se Devid Beckham e ka paguar atë 10. mijë dollar të kalojë një natë më atë.

Beckham ka ngritur padi ndaj Irma Nicit dhe ndaj revistës e cila e ka publikuar lajmin dhe kërkon 16 milion dollar dëmshpërblim të cilat, nëse i fiton, do ti dhuroj për bëmirësi. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 27 janar 2023

 - Mbahet dita e dytë e konferencës Ndërkombëtare për Siguri Siguri Kinernetike “Cyber Zero” në të cilën diskutohet sulmet online dhe kërcenimet në sigurinë kibernetike. (Klan Arena, ora 9:00)
    
- Bordi i Komisionit të Pavarur për Miniera dhe Minerale raporton në Komisionin për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti lidhur me vendimin për lirimin nga obligimi për rentën minerare për ndërmarrjen “Ferronikeli”. (Kuvendi i Kosovës, C203, ora 10:00)
    
- Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur, Viktimat e Dhunës Seksuale të Luftës dhe Peticione takohet me përfaqësues të OJQ-së “Zëri i Romëve, Ashkalinjve dhe Egjiptasve”. (Kuvendi i Kosovës, salla N10, ora 10:00)
    
- Ministri i Financave Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, raporton në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere, lidhur me vendimin për rritjen e vlerës së faturave të tatimit në pronë. (Kuvendi i Kosovës, C203, ora 13:30)
    
- Në Akademinë e Kosovës për Siguri Publike (AKSP) mbahet ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 42 të kadetëve të Shërbimit Korrektues të Kosovës (SHKK). Merr pjesë ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu etj. (Ndërtesa e re e Fakultetit të Sigurisë Publike në AKSP, Vushtrri, ora 13:30)
    
- Universiteti Publik “Kadri Zeka” në Gjilan do të nderojë me çmimin “Doctor Honoris Causa” anëtarin e Parlamentit Evropian, Lukas Mandl. (Teatri i Qytetit, Gjilan, ora 15:00)